Šventėms
artėjant namus puošiame, kaip kas išmanome. Siekiant sukurti kuo daugiau
jaukumo galbūt naudojame ir pasitelkiame
apšvietimą. Vienas iš populiariausių akcentų – elektrinė lempučių girlianda,
kurią rasime pas daugelį ant Kalėdinės eglutės. Aplinkos atmosferai sukurti plačiai
naudojamos ir LED juostos, kurių nesunku įsigyti elektronikos ar internetinėse parduotuvėse.
Šiame straipsnyje – trumpai papasakosiu kaip panaudojant bet kokį mikrovaldiklį
ir paprastą LED lempučių juostą susikurti namuose savo sugalvotą šventinį (ir ne
tik) apšvietimą.
2015-12-24
SMD 3528 LED juosta namų apšvietimui
žymės:
arduino,
electronics,
hardware,
LED,
LED strip,
microcontroller,
programming,
SMD
2015-12-22
Segmentinis DIY laikrodis
Kinai prigamina
įvairių niekučių. Šįkart mano dėmesį patraukė DIY segmentinis laikrodis, kuris
šauniai atrodo ir yra smagus konstruktorius-žaidimas. Nors surinktas jis mano ir
senokai, o internete apstu pavyzdžių bei konstravimo apžvalgų, tačiau nusprendžiau
kad vis gi jį reikia dar kartą garbingai paminėti. Ne dėl to, kad juos kinai štampuoja tūkstančiais,
bet todėl, kad jis paprastas ir sėkmingai namie tarnauja iki šiol.
2015-09-30
Pozicijos nustatymas su uBlox GPS imtuvu
Įvairių objektų pozicijos nustatymui pasaulio žemėlapyje labai plačiai naudojamas GPS (global positioning system). GPS imtuvą turi kiekvienas išmanusis telefonas tai - tikrai ne naujiena. Sistema populiari, sukurta JAV ir 1994 m. pilnai paleista viešam naudojimui. Remiasi palydovinio ryšio principais koordinačių nustatymui. Yra ir daugiau pozicionavimo sistemų kaip GLONASS (Rusija), GALILEO (Europa), BeiDou (Kinija) ir pan. Nors viešai gaunamas pozicionavimo tikslumas nėra idealus >2m, tačiau nepreciziniam naudojimui yra tinkamas. GPS ryšio imtuvai gana pigūs, tad šiandien bet kas gali naudotis teikiamomis vietos nustatymo paslaugomis. Gavau panagrinėti populiarų ir vieną pigiausių imtuvų - uBlox 6M GPS, tad šiame straipsniuke aiškinsimės, kaip su juo tinkamai elgtis. Skaitom toliau!
2015-09-22
TD 10.5" T805S 2560x1600 MT6952 Octa Core planšetė
Planšečių rinkoje daug. Ypač daug jų gamina, kopijuoja ir kitaip "kepa" kinai. Šįkart bandymams į rankas pateko negirdėtos kinų firmos TD-Tech (HK) vienas tokių gaminių - aštuonių branduolių ekonominės klasės 10.5" planšetė T805S. Specifikacija ir skaičiukai jos gana įspūdingi, jeigu žiūrėti į "geležį", bet ar tikrai gauname tai, ko tikimės? Kodėl visada turime išlikti budrūs ir kokia tikroji realybė - dar daugiau atsakymų šioje trumpoje apžvalgoje.
2015-08-31
SIM900A GSM modemo valdymas
Šįkart į rankas pateko elektroninis žaisliukas iš telefonijos srities - SIM900A GSM modemas DIY modulio pavidalu. Įdomus daikčiukas su daugybe panaudojimo paskirčių jau nekalbant apie SMS'ų siuntimą ir skambinimo funkciją. Tiesiogine to žodžio prasme, turime paprastą telefono sistemą. Tokie moduliukai gana populiarūs, o jų valdymas irgi paprastas, tačiau kaip visada yra vienas kabliukas, kurį būtina apeiti norint sėkmingai naudotis. Kas čia per įrenginys ir ką su juo veikti - daugiau informacijos toliau.
žymės:
electronics,
GSM,
microcontroller,
modem,
network unlock,
pin,
serial,
sim900a,
telecommunications,
uart
2015-07-31
WiFi modulis ESP8266 - IoT ir DIY pažiba
2015-04-30
3D 8x8x8 LED kubas
Atpigus puslaidininkiams gaminiams LED apšvietimas vis labiau užkariauja įvairias sritis. Kalbant apie jas siūlau pasižvalgyti po šviesų arba LED kubų pasaulį. Elektronikos entuziastų gaminami LED kubai - ne tik gražus vaizdas ir šviesų šou, bet ir sumanus technologinis iššūkis-projektas. Tiesa, dabar sukonstruoti savo kubą ypač paprasta kaip niekad - parduodami jų pusfabrikačiai. Kaip tik vienas toks ir man pakliuvo į rankas. Ką iš jo pagaminau ir kaip man sekėsi jį modifikuoti - skaitykite toliau šiame straipsnyje.
žymės:
arduino,
atmega,
circuit,
coding,
control,
Keil uVision,
led cube,
microcontroller,
serial,
STC12C5A60S2,
USART
2015-03-31
Servo motorų valdymas mikrovaldikliu
Įvairiems mechaniniams judesiams atlikti galima pasitelkti įvairius elektrinius motorus. Motorų rasime įvairių tipų, galios, voltažo, bešepetėlinių ir ne. Iš tokios gausybės ne visi pritaikyti valdymui mikrovaldikliu. Mechaniniams judesiams, pvz. mygtuko paspaudimui, detalių judėjimui ir t.t. įprasta naudoti mažus ir daug galios nereikalaujančius Servo motoriukus. Pirmąkart susidūrus su jais gali iškilti klausimų kaip valdyti bei kaip juos pajungti - vietoj dviejų įprastinių motoro laidų, turime net gi tris. Trumpai apie jų valdymą šiame straipsniuke.
žymės:
arduino,
atmega,
basics,
coding,
control,
electronics,
encoder,
getting started,
motion,
motor,
programming,
servo
2015-02-28
Stubby - šešiakojis/hexapod robotas
2015-01-31
SJCAM SJ4000 alternatyva GoPro
Veiksmo kameros - gana populiarios mini kameros, sutalpintos į minimalistinį įpakavimą bei specialiai pritaikytos iškęsti smūgius, didesnį slėgį ir kitas nekatastrofines negandas. Jų pritaikymas gana platus, ypač sporto srityje - nes ten pradėtos naudoti anksčiausiai. Kai kas naudoja veiksmo kameras kaip vaizdo registratorius (automobilyje), kas montuoja prie dviračio, skraidančio drono ar tiesiog vežasi į turistinę kelionę slidinėjant. Veiksmo kamerų pasaulyje akivaizdžiai karaliauja GoPro, tačiau ar visada GoPro yra geriausias variantas? Galbūt atsakymas į šį klausimą šiame trumpame straipsniuke! Apžvelgsiu vieną iš pigesnių alternatyvų GoPro kamerai, tai - SJCAM SJ4000, kuri nė kiek nenusileidžia vaizdo įrašymo kokybe. Be jos privalumų ir trūkumų, taip pat pažiūrėsime ir į keletą niuansų, su kuriais galima susidurti bandant įsigyti šią kamerą. Bet apie viską nuo pradžių.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)