Prieš porą mėnesių prisireikė papildomos vietos/disko atsarginėms kopijoms ir šiaip įvairiems failams, kurie bereikalingai riogso nešiojamo kompiuterio diske. Apsvarstymai - ieškoti stalinio ar nešiojamo HDD baigėsi tuo, jog į rankas pakliuvo HGST Touro Pro 1TB diskas. Pažvelkime, kas jame gero iš arčiau.
2013-10-19
2013-06-30
Panasonic RPHJE130EK ausinės
Muzikos paklausyti visada smagu - tiek vaikštinėjant, dirbant, keliaujant ir t.t. Visi tai žinome. Jeigu muzika artima sielai ir kasdien užpildo erdvę - kodėl jos nepasiėmus kartu su savimi? Grotuvas ir ausinės - viskas ko reikia, pasekmė - dažnai geresnė nuotaika nei įprastai, mažiau monotonijos, sodresnės gyvenimo spalvos ir pan. Dažnai kiekvienas tą ir darome. Kad tas klausymasis būtų kiek malonesnis ir mielesnis ausiai - reikia ir gerų ausinių. Būtent šįkart trumpa apžvalga apie vieną iš šių techninių-muzikinių žaisliukų, kurį galima įsigyti elektronikos prekių parduotuvėse. Į rankas bandymams jau senokai pateko Panasonic RPHJE130EK ausinės, kurias labai sėkmingai vasaros pradžioje (su akcijomis ~50Lt) reklamavo skytech.lt ir manau dar siūlys. Šis trumpas straipsnelis - būtent apie muzikos klausymo ir naudojimosi jomis įspūdžius. Verta pirkti šias ausines - ar ne? Apie viską iš eilės straipsnelyje toliau.
2013-04-30
12A dual H-Bridge - motorų valdymui mikrokontroleriu
Būna, jog prisireikia valdyti žymiai galingesnę elektrinę įrangą, kuri būna maitinama didesne įtampa ar pan. Mikrokontroleriai geriausiu atveju per savo išvadą gali išduoti 5V @ 25mA ar pan. To akivaizdžiai per mažai kad ir 12V @ 2A motoro valdymui. Lieka ieškoti ne tik kito maitinimo šaltinio motorams, bet ir kaip tai realizuoti. Akivaizdus sprendimas būtų panaudoti tranzistorius ar rėles. Šiame straipsnyje pateiksiu savo atradimus ir informaciją, kaip pasigaminti elektrinių motorų iki 25V (o su pakeitimais ir iki 100V ir pan.) valdymo schemą, kuri tiesiog dažnai vadinama H-Bridge.
2013-03-27
Galaxy SII atrišimas - SIM network unlock
Būna taip,
jog po Android telefono programinės įrangos atnaujinimo telefonas vėl tampa
pririštas prie konkretaus operatoriaus. Tai pasireiškia tuo, jog įjungus telefoną
išlieka ir veikia visos funkcijos išskyrus skambinimą ir SMS rašymą, be to,
gali būti prašoma net tinklo atrakinimo kodo. Telefonas negali naudoti kitų operatorių
SIM kortelių ir negali prisijungti prie mūsų pageidaujamo operatoriaus tinklo.
Šiame straipsniuke peržiūrėsime metodus ir įrankius, kurie plačiai naudojami
šios apsaugos pašalinimui. Šiame demo bandysime atrakinti/atrišti Galaxy SII
telefoną su Android 4.1.2 XWLSD versija.
2013-02-24
USART Atmega mikrokontroleriuose
Komunikacijai tarp elektronikos įrenginių naudojami įvairiausi protokolai - I2C/TWI, SPI, PCI, USB ir t.t. Vienas iš populiariausių ir labiausiai paplitusių mikrokontrolerių tarpe - USART (angl. universal synchronous-asynchronous receiver/transmitter) arba UART. Apie jį jau daug visur prirašyta ir nesunku rasti pavyzdžių internete. Jo paplitimą ir pripažinimą lėmė tai, jog jis nesudėtingas, puikiai leidžia emuliuoti terminalo funkcijas, palaiko pilnavertę dvipusę (angl. full duplex) komunikaciją vienu metu, o signalizacija vykdoma naudojant dvi ryšio linijas-laidus. RS-232 (arba COM) modemuose ir senuose spausdintuvuose yra puikus jo panaudojimo pavyzdys. Šiame straipsnelyje pabandysime išmokti (o gal pakartoti), kaip taikyti jį praktiškai Atmega mikrokontroleriams, apžvelgsime svarbiausius taikymo niuansus.
žymės:
asynchronous,
atmega,
atmel,
hardware,
microcontroller,
serial,
USART,
usb
2013-01-19
Mikrokompiuterių platformos - kaip pasirinkti?
2012 metus galima pavadinti revoliuciniais (mini/mikro)kompiuterių (angl. single-board computer) pasaulyje. Revoliucijos
esmė – aktyvus proveržis šioje srityje ir masinis vartotojų susidomėjimas pigiais rinkos gaminiais. Pagaliau gamintojai sugalvojo ne tik
naujausius ir sparčiausius mikrokompiuterius panaudoti išmaniuosiuose
telefonuose, bet ir įprastiems skaičiavimams atlikti, kompiuterizacijai, edukacijos tikslams ar tiesiog DIY (angl. do it yourself) - būtent taip gimė kreditinės kortelės ir mažesnio dydžio mikro kompiuterinės platformos. Ypač šiomis naujovėmis džiaugiasi DIY auditorija, kadangi atsiveria galimybės realizuoti dar sudėtingesnius projektus. Dabartiniu
metu siūloma daug įvairių gaminių ir svarbiausi jų skirtumai - techninės specifikacijos ir kaina. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie egzistuojančius sprendimus ir palyginsime jų privalumus bei trūkumus.
žymės:
apc,
arduino,
atmega,
beagleboard,
board,
cubieboard,
cubox,
gooseberry,
launchpad,
pandaboard,
platform,
raspberry pi,
stellaris
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)