Turėjau nenaudojamą ATX motininę plokštę, G3930 procesorių, 16GB RAM‘o, pora M.2 SSD diskų. Tam, kad nedulkėtų ir būtų panaudota pagal paskirtį viską reikėjo sujungti ir sudėti į korpusą. Įprastinės kompiuterių ATX dėžės (aka. Tower) nors ir pigios, bet pernelyg griozdiškos – o visada norisi kompaktiško sprendimo. Tad kilo idėja pasigaminti minimalų korpusą. Kaip man sekėsi įgyvendinti norus aprašiau šiame straipsnyje.
2020-08-31
2020-07-31
Kiniški maitinimo blokai
Ne vienam turbūt yra tekę susidurti su elektros maitinimo adapteriais, blokeliais (blokais). Kad ir kasdien kraunant mobilųjį telefoną. Mobiliųjų telefonų blokeliai maži ir tiekia mažai galios. Prireikus daugiau - perkame specializuotus, galingesnius. Jeigu ieškome pigiai ebay ar aliexpress gero daikto - tai jau savaime dažna utopija ir visada susiduriame su padidinta rizika, jog gausime ne tų specifikacijų ar ne visai patikimą daiktą. Apie tokių daiktų garantiją net nėra kalbos. Įsigyti maitinimo blokai dažniausiai tinkami tik primityviems darbams, o patikimiems darbams - deja. Šis įrašas apie pigių ir nekokybiškų maitinimo blokų iš Kinijos trūkumus ir taisymą.
žymės:
blown out,
capacitor,
dc-adapter,
electronics,
failure,
hardware
2020-06-30
Kai trūksta vietos - Digispark ATTiny85
Šis trumpas blogo įrašas apie mikrovaldiklio plokštę, kuri sutelpa vos į 2.5 x 2cm dydžio matmenis (arba 18 x 19 mm apkarpius) ir pasižymi gana nebloga funkcijų aibe. Aš kalbu apie Digispark ATTiny85. Ji gali pagelbėti, kai montavimo vieta ypač ribota, o mikrovaldiklio funkcijų reikia nesudėtingiems darbams atlikti (LED PWM valdymui ar pan.). Be abejo, kaip ir su visais dalykais - yra tam tikrų niuansų arba velnias slypi detalėse. Pažvelkime, ką mums siūlo šis Digispark kūrinys.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)